25.3. 2021

Informace pro Aplikační centra, březen 2021

Dokument ke stažení.

čti více

Vážení kolegové z Aplikačních center – zřizujeme pro Vás nepravidelnou rubriku „Informace pro AC“. Na sklonku minulého roku jsme Vám posílali první díl „Informací pro AC“ a chceme Vás takto i nadále nepravidelně informovat o „důležitých malých detailech“ v problematice aplikací centrové terapie.

Čti více

25.3. 2021

Nejasnosti s bilaterálním vykazováním 75152 (OCT při aplikacích)

Dokumenty ke stažení.

čti více

Počátkem roku se v některých Aplikačních centrech (AC) objevily problémy s bilaterálním vykázáním OCT kódu u bilaterálně prováděných aplikací. V příloze naleznete naši žádost směřovanou VZP, SZP a MZČR na vyjasnění tohoto problému (002-2021-cvrs-vzp-kod75152) a také odpověď MZČR (MZCR-OCT-75152-vyjadreni). Tento dokument doporučujeme uschovat v každém AC pro ev.opakování těchto problémů. Odpověď VZP jsme do AC rozesílali v rámci našich „Informací pro aplikační centra – březen 2021“ (viz náš odkaz v Aktualitách: Informace pro AC za měsíc březen 2021).

Stanovisko k vykazování zdravotního výkonu s kódem 75152 - OPTICKÁ KOHERENČNÍ TOMOGRAFIE (OCT) - 1 OKO

Vyjádření České vitreoretinální společnosti k vykazování výkonu 75152 a ke Stanovisku garanta číselníku k nastavení kontrol v rámci VZP

25.3. 2021

Doporučení ČVRS stran vyšetření BCVA u pacientů indikovaných k antiVEGF (centrové) terapii

Informace ke stažení.

čti více

Na základě některých revizních zpráv (revize pojišťoven v AC) doporučujeme BCVA vyšetřovat co nejcitlivější metodou.

Výbor ČVRS doporučuje všem Aplikačním centrům ČR používat k vyšetření BCVA u pacientů zařazených do terapie antiVEGF metodu ETDRS. Metoda lépe vyhovuje posouzení Indikačních omezení úhrady (spojených s preparáty) – a to jak při zařazení do terapie, tak v průběhu léčby. Klasický zlomek Snellena můžete/nemusíte uvádět do závorky jako tzv.orientační ekvivalent. Na pracovišti mějte vždy k dispozici schválenou standardní přepočtovou tabulku Snellen/ETDRS/logMAR.

Čti více

30.1. 2021

Vitreoretinální škola

Červen 2021.

čti více

VR škola je plánována v termínu 2.-5.6.2021 v Monínci. Všichni uchazeči a registrovaní zájemci byli obesláni mailem. Definitivní rozhodnutí o konání školy v tomto termínu padne po Velikonocích. Organizační výbor vyčká na vývoj společenské a epidemiologické situace. Dle platných vládních vyhlášení a odhadovaného výhledu bude termín potvrzen/vypovězen v polovině dubna. Základní otázky jsou dvě: zda budou otevřeny hotely a zda budou povoleny akce aspoň do 50-ti účastníků. Upozorňujeme zájemce, že může nastat i podmínka, že budeme vyžadovat ukončené očkování proti COVID-19 od každého účastníka.
Pokud bude termín zrušen, uvažujeme o náhradních termínech pro letošní rok (15-18/9 nebo 22-25/9). Další infomace a vývoj bude oznámen na našem webu a účastnkům i mailem od koordinátorů akce.

2.12. 2020

20. VÝROČÍ ČVRS

Děkujeme, že jste s námi oslavili 20.narozeniny ČVRS. Celý hodinový záznam bude dostupný na webu Ophthalmology News. .

čti více

Děkujeme, že jste s námi oslavili 20.narozeniny ČVRS. Celý hodinový záznam bude dostupný na webu Ophthalmology News. 


Vážené kolegyně a kolegové, přátelé a kamarádi, milá vitreoretinální rodino!

ČVRS je letos dvacet let.

Slečna v nejlepších letech, všechno má ještě před sebou a přesto už může i vzpomínat. 

Děkujeme, že jste si našli čas a oslavili s námi 20. narozeniny naší ČVRS. 

Významné věci se mají v životě připomínat, potvrzuje se tím jejich často již i tak jasná a nezpochybnitelná hodnota. 

K oslavám patří dort a přípitky. Svíčky na tom letošním dortu sfoukl první prezident ČVRS Jan Ernest a připít jsme si museli každý sám doma. Ale příští rok si ten přípitek zopakujeme parádně se vším všudy! 

A co by to bylo za narozeniny bez dárku? Pro všechny členy ČVRS s uhrazeným členským poplatkem za letošní rok jsme jeden připravili - Almanach ČVRS-20 let. Vzpomínky, rozhovory, medailonky, přání a gratulace od našich kolegů a partnerů, historické dokumenty a samozřejmě spousty fotek. 

Děkujeme všem za podporu a partnerství v tom nejlepším slova smyslu. 

Přejeme vám klidný konec roku a hodně zdraví a štěstí v příštím, snad lepším, roce. 

Výbor ČVRS

Fotogalerie

21.10. 2020

Všem členům ČVRS - důležité!

Důležité oznámení.

čti více

Dopis všem členům [PDF]

PARTNER STRÁNEK
Nejčastější dotazy
PARTNER ČVRS
Kontakty

Česká vitreoretinální společnost

Oční klinika 1. LF UK a ÚVN Praha
U Vojenské nemocnice 1200
Praha 6, 169 02